Operowo na ziemi kłodzkiej

posted in: Klodzko | 0

22 i 23 lipca na ziemi kłodzkiej odbędą się 2 widowiska operowe. Jedno w Pstrążnej, drugie w Trzebieszowicach. Organizatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

W Pstrążnej na jednej z najwyżej położonych scen operowych w Polsce  odbędzie się przedstawienie opery Stanisława Moniuszki pt. “Hrabina”. Wykonana ją  Polska Opera Kameralna kierowana przez Kazimierza Kowalskiego.

Dzień później w “Zamku na Skale” w Trzebieszowicach odbędzie się koncert operowo-operetkowy. Jak mówi Adam Piwek z OKiS-u – w urokliwej scenierii Zamku na Skale będzie można wysłuchamy standardów i operowych przebojów w wykonaniu solistów, m.in. Tomasza Tracza i Ingridy Gapovej. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod batutą Lesława Sałackiego.

Muzyczne spotkanie poprowadzą Justyna Janus-Konarska z Telewizji Polskiej Wrocław i Kazimierz Kowalski z Polskiej Opery Kameralnej – dodaje Piwek.
Bilety w cenie 2 złotych (brak biletów ulgowych) do zakupu przed widowiskiem od godziny 18.00. Początek wydarzeń o godz. 20.30. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd autokarami na miejsca widowisk. W piątek 22 lipca będą odjeżdżać spod sanatorium „Polonia” (Kudowa-Zdrój, ul. Moniuszki) o godz. 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30. Na zamkowe widowisko autokary będą wyjeżdżać spod Zdroju Wojciech (Lądek-Zdrój, Pl. Mariański) o godz. 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30.

Wydarzenia są realizowane jest dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.